Blízké vztahy bez násilí

Unikátní program prevence násilí v blízkých vztazích, na kterém se podíleli přední norští experti z organizace Alternative to Violence a Centra Locika. Je zaměřený na mladistvé od 13 do 19 let.

O projektu

Základní informace

  • Program je vhodný pro všechny základní a střední školy, ale hodí se i pro dětské domovy, nízkoprahová centra a další sociální služby pracující s mladistvými. 
  • Cílem programu je předávat informace, kompetence, otevřenost k tématu násilí, vyslat jasný signál, že násilí nelze schvalovat a získat korektivní zkušenost a motivaci ke změně.
  • Pilířem programu je osvětový film Všude dobře, doma nejlíp?, který problematiku poutavým způsobem představuje, a doprovodný sešit pro žáky Důkaz lásky nebo násilí?. Tento sešit poskytuje základní vhled do problematiky a zároveň obsahuje úkoly k reflexi a diskuzi.

Využití filmu Všude dobře, doma nejlíp?

  • Film Všude dobře, doma nejlíp? je využíván v prevenci a osvětě. Nabízí prostor k reflexi a otevření tématu násilí v partnerských vztazích z různých pohledů.
  • Půlhodinový dánský snímek adaptovaný pro české prostředí zachycuje příběh zdánlivě dobře fungující rodiny, v níž se otec dopouští násilí na své partnerce a dětech. Narušené rodinné vztahy, fyzické i psychické násilí, popírání problému, pocity bezmoci, zoufalství, ale i radostné chvíle a úleva. To jsou vyobrazené situace typické pro násilí v blízkých vztazích.
  • Naše organizace vlastní práva na využití filmu v České republice. Absolventi/tky školení získávají přístupové heslo ke stažení filmu a mohou ho využívat ve své praxi.
  • Film Všude dobře, doma nejlíp? s českým dabingem je dostupný po zadání hesla zde nebo o přístup požádejte e-mailem na magdalena.olsanova@so-fa.cz. Stažení filmu je podmíněno účastí na školení.

Videa

Nabídka školení

Novinky a napsali o nás

Materiály

Důkaz lásky, nebo násilí?

Doprovodný sešit pro žáky k osvětovému filmu Všude dobře, doma nejlíp? poskytuje doplňující informace, úkoly ke zpracování a podněty k diskusi.

Příručka pro vedení pro vedení programu Prevence násilí

Doprovodná příručka pro lektory preventivního programu, která poskytuje kompletní instrukce pro přípravu a vedení programu.

Partneři

Donoři

shape