Trauma respektující přístup jako řešení náročného chování
Dvoudenní akreditovaný kurz, kde se seznámíte s principy trauma respektujícího přístupu. Osvojíte si techniky pro práci s dětmi s náročným chováním.
Cena
Forma
prezenční
Pro koho
Pedagogičtí pracovníci, pracovníci v sociální sféře
Anotace
V kurzu se seznámíte s principy trauma respektujícího přístupu a jejich uplatněním v praxi, naučíte se rozumět důvodům náročného chování dětí a mladistvých. Zorientujete se v postupu včasné identifikace dětí ohrožených domácím násilím a možnostech následné podpory včetně zapojení do mezioborové spolupráce v regionu. Díky praktickému nácviku si osvojíte funkční techniky a metody v práci s dětmi s náročným chováním, které můžete využít i k podpoře vlastní psychické pohody. Prostřednictvím citací a autentických hlasových záznamů se seznámíte s pocity mladých dospělých, kteří v dětství procházeli negativními zkušenostmi.
Jak školení probíhá
Školení má 16 hodin (4 bloky x 4 hodiny), které lze absolvovat ve dvou nebo čtyřech dnech. Doporučujeme výuku po skupinách maximálně 20 osob, vzhledem k interaktivitě
a zážitkovému přístupu k výuce. Naši lektoři jsou vám k dispozici ve všech krajích ČR.
Prakticky zaměřená výuka je doplněna řadou materiálů, účastníci obdrží příručku shrnující nejdůležitější informace a také infografiky, které mohou využít při práci s žáky. V kurzu je využívána pestrá škála informačních zdrojů a pomůcek včetně
ilustrativních videí, autentických nahrávek a kazuistik.
Jak hodnotí kurz účastníci?
"Jako etoped mám teoretickou stránku zvládnutou, užitečné jsou pro mě případové studie z reálného života, kazuistiky, způsob řešení problematických situací, až krizových situací."
"Uvědomila jsem si, kolik dětí s traumaty většími nebo menšími kolem mne je a že mám na ně někdy požadavky přesahující jejich možnosti."
"Naučila jsem se, že člověk by měl při jednání s traumatizovaným dítětem pátrat po příčině jeho chování. Nahlížet na něj jinak, než jen na zlobivé dítě."
"Nejvíce mne oslovily informace týkající se systému reakce na stres v mozku, závislost našeho fungování na stav systému - od klidu po zděšení, a které části mozku se v jakém stavu aktivují. Tyto informace chci dále srozumitelným způsobem zprostředkovávat rodičům, aby uměli zvolit vhodnou regulační podporu (rozumem, vztahem, senzo-motoricky) v závislosti na stavu dítěte, podpořit seberegulaci rodičů."
Termíny
18. září 2023
- 19. září 2023
Lektor: Mgr. Jiří Merta Upřesnění termínu: 18.9. a 19.9. 9:00 - 16:30 Forma : prezenční Místo konání: Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha
nelze rezervovat
|
nelze rezervovat |
11. listopadu 2023
- 12. listopadu 2023
Lektor: Mgr. Julie Janečková Upřesnění termínu: 9:00-16:30 Forma : prezenční Místo konání: Zázemí, Václavská 12, Brno
nelze rezervovat
|
nelze rezervovat |
Případné dotazy směřujte na e-mail: akademie@so-fa.cz