Tisková konference: Výsledky projektu RRRR

22. ledna 2024

17. ledna 2024 proběhl závěrečný event projektu Podpora duševního zdraví dětí a adolescentů prostřednictvím zavádění komplexních vzdělávacích programů zaměřených na socio-emoční učení a prevenci násilí v blízkých vztazích.

Přibližně 40 přítomným hostům z řad odborné veřejnosti a novinářů jsme představili oba preventivní programy a výsledky roční pilotáže na základních a středních školách.

výsledky pilotáže.png

Následovala panelová diskuze na téma: Posilování duševního zdraví ve školách. Pozvání přijali: Dana Pražáková z ČŠI, Markéta Pastorová z NPI a Lucia Vašková – dětská psychiatrička z Centra zvyšování psychické odolnosti. Moderace se ujala předsedkyně a odborná garantka projektu Lenka Felcmanová. Zazněla celá řada alarmujících dat a poznatků, na základě kterých se všichni diskutující jednoznačně shodli na nutnosti systémového zavádění programů socio-emočního učení do škol jako jedné z cest k podpoře duševního zdraví žáků.

Poté zazněly zkušenosti přímo z pilotních škol. Nejdříve nás zástupkyně Střední školy technické v Mostě seznámili s programem prevence násilí v blízkých vztazích, kterým na škole prošli všichni žáci. Samotné pedagožky byly překvapeny, jak pozitivně byl program studenty přijat. Paní učitelka se následně podělila o konkrétní případ, jak se jim díky programu podařilo detekovat násilí v rodině u jedné z žákyň, která se po programu svěřila svým spolužačkám. Díky profesionálnímu přístupu vyškolených pedagožek se podařilo celou situaci řešit včas.

Nechyběly ani zkušenosti se zaváděním metodik socio-emočního učení RRRR do výuky, o které se s námi podělila paní učitelka ze ZŠ Kbely. Pochvalovala si především skvělé zpracování a praktické postupy jednotlivých aktivit.

Akce byla zakončena společných brunchem a rozhovory s médii. Pokud vás zajímají jednotlivé mediální výstupy, můžete si je prohlédnout zde.

Celou akci provázela pozitivní atmosféra a velký zájem o představené materiály, pokud se chcete podívat, jak to na místě vypadalo, zhlédněte následující krátké video.

Z tiskové konference byl pořízen i kompletní videozáznam, na který se můžete podívat  zde.

Tiskovka RRRR (2).JPGTiskovka RRRR (1).JPGTiskovka RRRR (3).JPGTiskovka RRRR (4).JPGTiskovka RRRR (5).JPGTiskovka RRRR (7).JPGTiskovka RRRR (8).JPGTiskovka RRRR (9).JPGTiskovka RRRR (10).JPGTiskovka RRRR (11).JPGTiskovka RRRR (12).JPGTiskovka RRRR (13).JPGTiskovka RRRR (14).JPGTiskovka RRRR (17).JPGTiskovka RRRR (18).JPGTiskovka RRRR (19).JPGTiskovka RRRR (21).JPGTiskovka RRRR (22).JPGTiskovka RRRR (23).JPG