Mezioborové případové setkání se zapojením dítěte

14. října 2022

Webinář zdarma: Mezioborové případové setkání se zapojením dítěte📄 Leták webináře ke stažení


Webinář proběhne 3. 11. 2022 od 12:00 – 15:30


Registrace zde


Webinář je bezplatný a je členěn do 2 bloků: celkem 180 min, tj. 4 vzdělávací hodiny.

Budete potřebovat PC, internetové připojení, mikrofon a kameru.

Přemýšlíte, jak v roli učitele pomoci žákům, kteří prožívají v rodině náročnou situaci, která se promítá do chování či prospěchu dítěte ve škole?


Všimli jste si třeba, že je dítě…

  • nesoustředěné, smutné, změnila se mu nálada
  • chodí neupravené nebo hladové do školy
  • je unavené, podrážděné nebo usíná při vyučování
  • má časté absence
  • chová se agresivně
Jako pedagogičtí pracovníci trávíte s dětmi hodně času a můžete být tedy jedni z prvních, kteří mohou pomoci nastartovat změnu.

Nabízíme vám webinář, ve kterém vás seznámíme s Mezioborovým případovým setkáním se zapojením dítěte. Na tomto setkání se schází rodiče, dítě a odborníci (např. učitel, sociální pracovník, psycholog, …). Všichni společně hledají, co dítě potřebuje a jak mu lze pomoci. Setkání propojuje školskou a sociální oblast, slouží k efektivnímu předání informací a přináší více pohledů na situaci dítěte. Hledání řešení a vytváření plánu probíhá v přátelském prostředí.


O čem bude webinář

Seznámíme vás s konkrétním postupem, jak lze mezioborovou spolupráci v jednotlivých případech realizovat a zároveň umožnit dítěti bezpečné zapojení do celého procesu. Součástí semináře jsou praktická cvičení a ukázky kazuistik především ze školního prostředí. Na webináři se naučíte, jak nástroj rodičům a žákům představit a seznámíte se s možnostmi, jak rodiče a další odborníky kolem dítěte motivovat, aby metodu využili.