Deeskalační techniky aneb jak zklidnit rozrušené dítě

Naučíte se, jak navázat kontakt s rozrušeným dítětem a konkrétní techniky na zklidnění v prostředí třídy.

momentálně není vypsaný termín

Lektor

Cena

800 Kč
(studenti 400Kč)

Forma

webinář – platforma ZOOM

Pro koho

Pedagogičtí pracovníci, pracovníci v sociální sféře

Anotace

Na co se kurz zaměřuje 

Získáte mnoho praktických informací o metodách a pomůckách, které můžete využít při nácviku seberegulace dětí a předcházet tak rozrušení a nezvladatelnému vzteku/afektu Dozvíte se, jak šetrně řešit vyhrocenou situaci ve třídě či jiném dětském kolektivu, pokud nastane. Vysvětlíme vám, jaké typy regulace jsou vhodné, jak reálně pomáhají a také proč tomu tak je. Po absolvování kurzu budete vědět, jak odpovědět na tyto otázky:

  • Jak mohu navázat kontakt s rozrušeným dítětem? 
  • Jaké jsou konkrétní techniky zklidnění dětí v prostředí třídy? 
  • Jak pracovat se skupinou dětí, ve které došlo k vyhrocené situaci? 

 

Obsah

1.část 

V úvodu si představíme základní informace o fungování třípatrového mozku s popisem častých reakcí na stresové situace. Odpovíme si na otázky, jak fungují jednotlivá patra mozku, jaké jsou nejčastější obranné strategie. 

2.část 

V této části si popíšeme vývojová specifika jednotlivých pater mozku, na něž je navázán balíček specifických sebe regulačních dovedností každého z nás. Představíme si také jednoduché aktivity, které přispívají k mapování a tvoření sebe regulačních dovedností každého jedince (žáka). 

3.část 

V závěru si představíme přehled literatury a dostupných pomůcek, které můžeme využívat během vzdělávacího procesu se skupinou dětí i s jednotlivci. Obsahem této části je také závěrečné shrnutí a ověření, zda předkládané informace a aktivity budou využitelné v praxi.

 

Případné dotazy směřujte na e-mail: akademie@so-fa.cz